Barcaleta dhe Humor të ndryshëm në shqip.

Archive for the ‘Barcoleta’ Category


Qazimi dhe dashnorja

Jun 9, 2013 Author: hecto | Filed under: Qyfyre të ndryshme, Te ndryshme

E dashura: “O shpirt, je shum i bukur por te lutem hiqe kte mjekrren se nuk me pelqen”!
Qazimi: “Jo se e ka fiksim gruaja , nuk me le ajo ta rruaj”!
E dashura: “Hë tani ti je shum i bukur pse duhet ta mbash gjith kte lesh ne fytyr”!
Qazimi: “Te thash pra, e ka fiksim gruaja nuk fle gjum pa me prekur mua”!
E dashura: “Po ti per nje grua idiote nuk do ma plotesosh mua deshiren, a te lutem rruaje”!
I mbushet mendja Qazimit dhe e rruan mjekren pasi iken nga e dashura shum vone arrin ne shtepi dhe me kujdes futet ne krevat me qellim qe mos ta prekte nga pjekra. Sa hyne gruaja e pergjumur ja prek mjekren dhe i thot:”O Kiço nuk paske ikur ti shpirt, hajt se vjen ai idioti im tani”!

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Polici dhe Fshatari

Jun 9, 2013 Author: hecto | Filed under: Policia

Nje polic dilte cdo dite ne te njejten rruge dhe per te vene sa me shum gjoba fshihej pas nje shkurre.
Aty po kalonte nje xhaje fshatar me nje makin te vjeter dhe pa dokumenta.
Sa e shef polici del direkt nga shkurrja dhe i del perpara.
Polici – dokumentat…
Fshatari – skam…ja kthen xhaja
Polici – ske??…do te te bllokoj makinen
Fshatari – kujt do ja bllokosh ti makinen, po un te la pa pune ty more,e kercenon fshatari.
Polici i hutuar acarohet dhe i thot:
– ke le pa pune ti more po mua sguxo njeri me me heq nga puna
Fshatari -une pra , une te pres shkurren 🙂

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Ne Parajse

May 14, 2013 Author: hecto | Filed under: Barcoleta

Tre femra vdesin ne nje aksident dhe shkojne ne parajse.

Kur mberrijne atje, shen Pjetri i thote : “Kemi vetem nje rregull ketu ne parajse : Mos i shkelni rosat.”

Kur futen ne parajse shohin qe kishte gjithandej rosa. ishte pothuajse e pamundur te mos shkelje ndonje rose. Edhe pse bene te pamunduren per ti evituar, gruaja e pare e shkeli nje.

Menjehere erdhi Shen Pjetri me burrin me te shemtuar qe kishin pare ndonjehere.
Shen Pjetri i lidhi te dy me zinxhir dhe i tha: ” Ndeshkimi yt meqe shkele nje rose eshte te qendrosh ne perjetesi me kete burre te shemtuar. ”

Nje dite tjeter gruaja e dyte shkel nje rose dhe Shen Pjetri, qe nuk i shpetonte gje, erdhi menjehere me nje burre tjeter jashtezakonisht te shemtuar. Ai i lidhi me zinxhir per ta ndeshkuar si gruaja e pare.

Gruaja e trete duke pare keto gjera nuk donte te perfundonte e lidhur perjetesisht me nje burre te shemtuar, keshtu qe tregohej shume e kujdesshme sa here qe bente nje hap.
Ne kete menyre ia doli per muaj te tere pa shkelur asnje rose, kur nje dite po vinte shen Pjetri drejt saj me nje burre aq te bukur sa s’do te kishte mundesi qe t’ia varte kurre asaj.

Shen Pjetri i lidhi te dy, pa thene asnje fjale.
Gruaja e lumtur tha, : “Pyes veten cfare kam bere per te merituar qe te lidhem me ty ne perjetesi?”

Burri iu pergjigj, “Nuk e di c’ke bere ti, por une padashje shkela nje rose.” !!

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Ku ishe ti kur u martova une

May 14, 2013 Author: hecto | Filed under: Barcoleta

Pasi kishte pire nja dy gota nje shofer perfundon me gjithe kamion ne fund te gremines.

Nuk kaluan dy minuta kur vjen ne vete e hap syte. Prek kembe e duart, cdo gje ne rregull.
`Cfare fati qe kam`, mendoi.

Te koka vjen engjelli e I thote: “Lere fatin ti, por te mbrojta une, se une jam engjelli yt mbrojtes. Kur ishe femije E po mbyteshe ne lume une te shpetova. Ne ushtri, kur plasi
Granata, perseri une te shpetova”

E i numuroi engjelli 7-8 raste kur I kishte shpetuar jeten.
E shoferi gjithe nerva i thote: – “Mire, po ku ishe ti kur u martova une?”

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Karton i verdhe

May 2, 2013 Author: hecto | Filed under: Barcoleta, Dialoge humoristike

Shkon Shabani te Fazliu për gosti
– Grua, na bën nga një kafe, thotë Fazliu.
– Bëje vet, hajvan, a po e sheh se po e shikoj
Eurovizionin, – ia kthen ajo.
Kështu Fazliu i gjorë i luti edhe të githë anëtarët e familjes, dhe askush nuk lëvizi nga vendi.
Ditën tjetër, i erdhi radha Fazliut ta vizitoj Shabanin. Posa hyri në dhomë, gruaja e Shabanit ua solli kafet, vajza dhe djali i tij rakinë dhe mezet, prindët e Shabanit jipnin cigare… Fazliu u befasua me gjithë këtë gosti, dhe nuk u durua pa e pyetur Shabanin:
– Të lutem, Shaban, më thuaj si ia arrite që kaq shumë të t’respektojë tërë shtëpia?
– Shumë lehtë, erdha një ditë nga puna dhe e pashë macen që ishte ulur në kolltukun tim. I thashë, largohu mace se të jap karton të verdhë. Macja vazhdoi të flejë. Ia dhashë kartonin e verdhë. Ditën e dytë sërish erdha nga puna dhe macja sërish në kolltukun tim flinte.
– Largohu mace se ta jap kartonin e verdhë, ajo fare nuk lëvizi, dhe unë ia dhashë kartonin e dytë të verdhë!
Erdha ditën e tretë dhe maca sërish në vendin tim. Prap i thashë me të mirë:
– Mace, largohu, i ke dy kartona të verdhë, ta jap të kuqin. Macja fare nuk lëvizi. -Më vjen keq moj mace, ja kartonin e kuq. Pastaj e mora revolen dhe bum, e vrava macen.
– Po mirë bre Shaban, çfarë lidhje ka kjo me njerëzit e tu dhe respektin që ta bëjnë?
– pyeti Fazliu i habitur.
– Të gjithë i kanë nga dy kartona të verdhë- ia ktheu Shabani

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Dhurate nga gruaja

Apr 29, 2013 Author: hecto | Filed under: Barcoleta

Do nisej gruaja per pushime ne itali dhe nje nate para se te nisej e pyet burrin
– “I dashur qa ke qef te te sjell nga itali si dhurate”?
Dhe i shoqi per tu tallur i thot
– “Dua nje vajze italiane se i kam fixim”.
Dhe e shoqja pa e ven ujin ne zjarr i thot mire.
Pas 10 ditesh kthehet gruaja dhe i thote burri me shaka
– “He grua ma solle vajzen”?
– “Po prit more burre se esht heret duhet te presim 9 muaj te shofim a esht vajz apo djal”!

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Miliarderi dhe djali

Mar 16, 2013 Author: hecto | Filed under: Te ndryshme

Një miliarder po organizonte nje feste në shtëpinë e tij, në oborrin e tij prapa ai kishte një pishinë të madhe me peshkaqenë të madhenj të bardhë në të. Ai njoftoi për të gjithë te pranishmit ne feste se kushdo që mund të notonte nëpër pishinë pa u sulmuar nga peshkaqente ose munde të ketë të gjitha paratë e tij , ose gruan e tij, apo shtëpine e tij. Kështu që kur të gjithë u kthyer për të folur papritur një djalë hidhet në pishinë dhe noton shpejt me te gjithe forcen qe kishte. Kur ai shkon në anën tjetër dhe del jashtë pishines miliarderi i afrohet .. “e pabesuar , mua kurre nuk me shkoje ne mendje se dikush do ta bëjë kete, por gjithsesi, ju doni të holla apo jo?” dhe djalë i thotë: “jo jo”, “Oh, ju doni shtëpinë time?” dhe djali thotë “jo more” dhe miliarder thotë: “çfarë ju doni gruan time?” dhe djali pergjigjet “oh Zot jo” dhe kështu miliarderi i cetesuar thotë “mirë pra merreni çfarë ju dëshironi?” dhe djali ende duke u përpjekur për të kapur frymën e tij thote, “Unë dua ate handikapat që më shtyu në pishinë”

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Pacjenti dhe Doktori

Feb 26, 2013 Author: hecto | Filed under: Doktorë

Pacienti – Doktor,doktor, me dhembin shume shpatullat!
Doktori – Ju keni nevoje per me shume diell…
Pacienti hapi syte i cuditur:
Pacenti – Doktor, jeni i sigurte per kete qe po thua?
Doktori – Po ti mua do me mesosh qe kam 30 vjet mjek….
Pacenti – Po une…kam 30 vjet roje plazhi…

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Policet dhe qente

Feb 25, 2013 Author: hecto | Filed under: Policia

Dy police kishin nga nje qene.
Per ti dalluar nga njeri tjetri, policet i kepusin njerit qen veshin per ti dalluar.
Qente zihen ai pa vesh kafshon tjetrin dhe ngelen te dy pa veshe.
Policet vendosen ti presin bishtin njerit, por pas ca kohesh qente u zune dhe ngelen pa bishta.
Po tani cte bejme per te dalluar qente tha njeri nga policet?
Tjetri u mendua dhe thote: Ky qeni i bardhe eshte imi, ndersa i ziu eshte i yti…

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Kthimi i vajzes nga mergimi

Feb 25, 2013 Author: hecto | Filed under: Dialoge humoristike, Familje

Kthehet vajza nga mergimi, dhe shkon tek i ati dhe i thot:
Vajza – “baba une ne Itali kam punuar prostitute.”
Babaj – “Cfare ,turp turp shum turp”
Vajza – “Baba te kam sjelle kete mercedesin per ty, dhe per mamim nje garderobe te re”
Babaj – “Po cfar the se kishe punuar atje moj bije?”
Vajza – “Prostitute!”
Babaj – “Aha thash se the protestante, ti e di se sjemi edhe aq besimtar.”

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg
Gezuar.com on Facebook