Barcaleta dhe Humor të ndryshëm në shqip.

Archive for the ‘Bjondet’ Category


Edhe bjondet dine te bejnë pazar!

Feb 18, 2010 Author: hecto | Filed under: Bjondet

Na ishin dy bjonde duke bëre pazarë!
The i thonë shitses
“Na pesho 4kg portokalle,por te lutem shum sgjidhi sa me te vegjel
se smund ti mbajmë”

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Bjondina deshiron të vizitoj djellin

May 4, 2009 Author: hecto | Filed under: Bjondet

Një biondine i thotë shoqes së saj: “ka shume deshire te shkoje  të shohë nga afër djellin!”.  “Po a e din se sa të afrohesh dielli te pervelon” – ja kthen shoqja. Bjondina thotë: “Unë nuk jam aq budallice të shkoj ditën në diell, shkoj natën”.

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Unë smund të bëj me tepër…

Mar 16, 2009 Author: hecto | Filed under: Bjondet

Një biondeje i kishin dhënë një pune që të lyente vijat e bardha në mes të autostradës,ditën e pare lyen 3 km, të dytën 2 km, të 3ten  500 metra,kur manaxheri e pyet “pse po bën çdo ditë e më pak”, ajo i pergjigjet:

Une smund të bej më teper,”çdo dite e më shume po i largohem koves së bojes”

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Ku ke lind ti?

Mar 16, 2009 Author: hecto | Filed under: Bjondet

Dy bjonde jane ulur në kafe dhe bejne dallavere (u sa qejf kane këto bjondet të merren më dallavereeeeeeeee)
E para pyet të dyten.
Ku ke lind ti?

Në spital – i pergjigjet e dyta

E shkreta ti! Po pse mi çte kish ndodhe?

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Vajza bjonde dhe brune

Mar 15, 2009 Author: hecto | Filed under: Bjondet

Njė ditė njė bionde e shėndoshė takon njė brune shumė tė dobėt nė qytet. Bjondja e shikon pėr njė kohė tė gjatė me pėrbuzje dhe i thotė, “Duke tė parė ty do tė mendoja qė ky vend po vdes nga uria”.

Vajza brune i buzėqesh dhe pėrgjigjet, “Duke tė parė ty do tė mendoja qė ti je arsyeja.”

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Bjondina kontrollon kutinë postare

Feb 21, 2009 Author: hecto | Filed under: Bjondet

Një burrë ishte në oborrin e tij dhe donte të kositëse barin kur komshija e tij, nje bjonde sexy doli nga shtëpia dhe shkoi tek kutia postare para shtëpis per te kontrolluar per letra.

Ajo e hapi kutinë dhe e mbylli me force, me shum nerva u kthye prapë në shtëpi. Pak më vonë ajo doli nga shtëpia e saj përsëri, shkoj tek kutia postare dhe e hapi, por e mbylli me force përsëri. E zemëruar, ajo shkoi prapë në shtëpi.

Ndërsa burri ishte duke u përgatitur për të kositur barin, ajo doli përsëri, marshoj tek kutia postare, dhe e hapi kutine por perseri e mbylli me force.

I çuditur nga veprimet e saj, burri pyet, “A ka ndodh gjë?”

Dhe ajo u përgjegj: “Sigurisht qe po!”

Kompjuter im budalla me thote “Ju ka ardhur Postë!”

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg
Gezuar.com on Facebook