Barcaleta dhe Humor të ndryshëm në shqip.

Archive for the ‘Te ndryshme’ Category


Qazimi dhe dashnorja

Jun 9, 2013 Author: hecto | Filed under: Qyfyre të ndryshme, Te ndryshme

E dashura: “O shpirt, je shum i bukur por te lutem hiqe kte mjekrren se nuk me pelqen”!
Qazimi: “Jo se e ka fiksim gruaja , nuk me le ajo ta rruaj”!
E dashura: “Hë tani ti je shum i bukur pse duhet ta mbash gjith kte lesh ne fytyr”!
Qazimi: “Te thash pra, e ka fiksim gruaja nuk fle gjum pa me prekur mua”!
E dashura: “Po ti per nje grua idiote nuk do ma plotesosh mua deshiren, a te lutem rruaje”!
I mbushet mendja Qazimit dhe e rruan mjekren pasi iken nga e dashura shum vone arrin ne shtepi dhe me kujdes futet ne krevat me qellim qe mos ta prekte nga pjekra. Sa hyne gruaja e pergjumur ja prek mjekren dhe i thot:”O Kiço nuk paske ikur ti shpirt, hajt se vjen ai idioti im tani”!

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Miliarderi dhe djali

Mar 16, 2013 Author: hecto | Filed under: Te ndryshme

Një miliarder po organizonte nje feste në shtëpinë e tij, në oborrin e tij prapa ai kishte një pishinë të madhe me peshkaqenë të madhenj të bardhë në të. Ai njoftoi për të gjithë te pranishmit ne feste se kushdo që mund të notonte nëpër pishinë pa u sulmuar nga peshkaqente ose munde të ketë të gjitha paratë e tij , ose gruan e tij, apo shtëpine e tij. Kështu që kur të gjithë u kthyer për të folur papritur një djalë hidhet në pishinë dhe noton shpejt me te gjithe forcen qe kishte. Kur ai shkon në anën tjetër dhe del jashtë pishines miliarderi i afrohet .. “e pabesuar , mua kurre nuk me shkoje ne mendje se dikush do ta bëjë kete, por gjithsesi, ju doni të holla apo jo?” dhe djalë i thotë: “jo jo”, “Oh, ju doni shtëpinë time?” dhe djali thotë “jo more” dhe miliarder thotë: “çfarë ju doni gruan time?” dhe djali pergjigjet “oh Zot jo” dhe kështu miliarderi i cetesuar thotë “mirë pra merreni çfarë ju dëshironi?” dhe djali ende duke u përpjekur për të kapur frymën e tij thote, “Unë dua ate handikapat që më shtyu në pishinë”

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Mesazh per vjerren

Feb 23, 2013 Author: hecto | Filed under: Te ndryshme

E dashur Vjerre… te lutem mos me meso si te rris femijet e mi…Jetoj me nje femij tuajin dhe me beso nuk jam fare e kenaqur nga rezultati

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Gazetari ne fshat

Feb 23, 2013 Author: hecto | Filed under: Te ndryshme

Nje gazetare shkoi ne nje fshat per te interviztuar nje veteriner,,
e pyeti veterinerin:
-cili eshte mendimi yt per fenomenin e lopes se cmendur??
-po cte them te gjitha kan filluat te cmennden,,,
-mire por ti si veteriner ku e sheh shkakun qe lopet cmenden??
-ja te tregoj un moj goce tha veterineri,,,,
ketu tek stani kam nje lope
e di sa here ne vit ben sex me demin?
-jo u pergjigj gazetarja!!
-nje here ne vit!
dhe veterineri vazhdoi duke e pyetur serisht:
-e di sa here ne dite e mjel lopen?
-jo u pergjigj serisht gazetarja!
-kater here ne dite e mjel lopen
e habitur gazetarja e pyet:
-mire po cfar lidhje kan te gjitha keto me cmendurine?
-cfar thua moj goce tha veterineri..
nese ty do te kapnin cdo dite gjoksin kater here ne dite e te beje sex nje here ne vit a nuk do u cmendje?

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Ne lufte me kinen!

Dec 4, 2010 Author: hecto | Filed under: Te ndryshme

Ishte nisur austria dhe do ti hapte lufte kines mbas disa ditesh kishin arritur ne kine. Ministrat dhe deputetet e gjithe te shqetesuar s’di si tja thojne presidentit, e shkon ministri i mbrojtjes e i thot i nderuar: “kane ardhur austriaket te na hapin lufte”. Presidenti i cuditur e pyet: “Kush jan keto?” Ministri i pergjigjet: “Nje shtet i vogel ne europe”……mire atehere i thot presidenti gjejni se ne cilin hotel po rrijne.

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Do ta paguash qeranë apo…….

Apr 30, 2010 Author: hecto | Filed under: Te ndryshme

Bie zilja e deres, dhe Beni i vogel e hap. Ai i kthehet nënes së tijë: -O mami, ka ardhur ky xhaxhi që merr lekët e qërase. I ke lëket ti, apo të dal jashte të loz me shoket une?

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Shqiptari ne Amerike

Apr 18, 2010 Author: hecto | Filed under: Te ndryshme

Nje shqiptar shkon ne Amerike. Nje dite duke shijuar bukurite e amerikes na e ze barku, banje aty afer nuk kishte, si tja bente? Atehere u fsheh diku gjeti nje cope leter dhe e beri aty nevojat personale. Pasi e mbeshtolli mire e mori me vete duke menduar qe ta hedhe ne ndonje kosh plerash. Por per fat te keq perpara i del nje polic i cili e pyet se cfare e kish ate ne leter. Shqiptari u zu ngushte dhe nga e keqia e genjen dhe i thote se e ka 1kg mish, dhe qe e kish blere ne nje dyqan ketu afer. Do vini pak me mua ne dyqan i thote polici te shikojme pak peshen, sepse ne jemi ne mbrojtjen e qytetarit. Ashtu bene, shkojne ne nje dyqan mishi aty afer dhe e peshojne, por pesha doli me pak se 1 kile .Ju lutem thote shitesi shikoeni se cfare e ka se nuk ka mundesi une jam i rregullt ne peshe.e hapin letren por cfare te shohin. Atehere e marin shqiptarin ne polici i hyjne me dru dhe e bejne cope fare. Pas disa ditesh kthehet ne shqiperi sapo hyn ne shtepi filluan njerzit ta pyesin po he si ishte Amerika. Degjoni ketu ju thote “Ne Amerike po nuk e bere nje kile te zhdepin dhe te vdesin ne dru.”

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Si të dush…..

Apr 11, 2010 Author: hecto | Filed under: Te ndryshme

Mbreti hapi fjale se kush do ta zinte me genjeshtra, dmth t’i thoshte një gënjeshter që ai të mos mund ta kundërshtonte, do të fitonte bastin prej 100 napolona flori.
Shkuan tre veta:
I pari: – Unë, madheri – mbrëmë arnova qiellin.
Mbreti: – S’është gjë kjo gënjeshter – i tha mbreti, se mbrëme ra shi; pra, qielli ishte i shpuar.
I Dyti: – Unë – mbrëme u lodha shumë, se u mat te binte hëna dhe vajta i vura një furke ta mbaje..
Mbreti: – Edhe kjo s’eshte gje – se hëna sot në mengjes dolli. – Po ti – i tha te tretit, një fshatar – pse ke ardhur?
I treti: – Une- dua ate qypin me flori qe te la im at para se të vdiste per ta ruajtur.
Mbreti: – S’eshte e vertete! – Yt at s’me la ndonje qyp.
Fshatari: – Atehere me jep 100 napolonat, se te munda.

Mbretit po te pranonte se fshatari genjeu, duhet qe ti jepte 100 napolonat ose perndryshe qypin me flori

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Unë do të martohem përseri!

Mar 19, 2010 Author: hecto | Filed under: Te ndryshme

Vdes një grua dhe pasi e qane një ditë e një natë, kur e çuan në varreza spo qante asnjeri, në momentin që po e varrosnin dëgjohet andej nga fundi i njerzve një burr që po qante me zë te lartë. I shoqi i gruas pasi e vuri re pyeti shokun e ngushte që kishte në krah se kush ishte ai që qante ashtu si gomar, shoku i tha se nuk ishte as vëndi e as momenti i duhur që ti tregonte se kush ishte ai, mirpo burri i gruas po këmgulte që shoku ti tregonte të vertetën, dhe atehëre shoku i tha se ai që po qante kaq shum ka qënë dashnori i gruas tende. Në moment burrit pasi ju dhimbs nga ajo e qare, i vete afer i ve doren ne sup dhe me lot ne sy i thotë: “TË LUTEM MOS QAJ SE UNË DO TË MARTOHEM PËRSERI”

downloads the sunset limited online

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Kush e bën ligjin?

Feb 25, 2010 Author: hecto | Filed under: Te ndryshme

Në një salle të madhe ishin mbledhur gra nga disa shtete të ndryshme, dhe po bisedonin se kush bënte ligjin në shtepi…..
Ngrihët Gjërmanja dhe thotë : – “Un burrit tim një dite i thashe të me lante rrobat, dhe ditën e pare spash ndonjë ndryshim po ditën tjeter po i lante”.
Ngrihët Italianja dhe thotë: – “Edhe unë i thashë burrit të bente pazarin, diten e pare spash ndonjë ndryshim po të dyten ama filloi te bente pazar pa bërë llafe”.
Ngrihet Amerikanja dhe thotë: – “Edhe unë i thash burrit te me hekuroste rrobat, dhe që ate dite filloi te hekuroste”.
Ngrihët Shqipetarja dhe thotë:

-“Edhe unë moj motra i thash burrit te fshinte pluhurat një dite, ditën e pare spash gje fare, por as të dytën, po diten e tret fillova te shikoj një çikë nga syri i majtë se mu ul pak e enjtura.

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Arkivat


Dergo barcaleta me SMS FALAS


Links


Meta

Gezuar.com on Facebook