Barcaleta dhe Humor të ndryshëm në shqip.

Archive for the ‘Nastradini’ Category


Nastradini me Policin

Dec 4, 2010 Author: hecto | Filed under: Nastradini, Per të rritur

Nje njeri kishte dergu gomarin ne treg per ta shitur. Pas nje kohe ju kishin rrethu te gjith gomarit duke qesh, per arsyje se ju ishte ngrit gomarit k***. Vjen nje polic dhe i thot pronarit qe gomari i tij duhet me ja fut k**** brenda, por gomari nuk merrete vesh. Ne ate moment vjen Nasradini dhe thot “une e bej qe ta fus brenda..” Polici i thot po ik ore e beke ti, e bej thot Nasradini dhe shkon i flet dicka te veshi… kur vertet gomari e fut brenda. te gjith mbeten te habitur. Polici e pyeti Nasradini, cka i the Nasradin? Nasradini i pergjigjet: i thash fute k.. brenda se po ta HA POLICI…

Kjo baracelete eshte derguar nga nje visitor ne Gezuar.com

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Nastradini dhe Devja

Dec 4, 2010 Author: hecto | Filed under: Anektoda, Barcoleta, Nastradini

Nje njeri pyeti Nastradinin: “A fluturon devja?” Nastradini ja kthen “Po vetem se duhet me gjet ni budalla qe e beson”.

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Nastradini

Mar 15, 2010 Author: hecto | Filed under: Nastradini

Nastradinit i ishte mërzitur jeta edhe vendosi të varë vetën në një pemë, në buzë të liqenit. Ai varet por dega thyhet dhe bije në uje. Kur del nga ujië thotë me veten e tijë, “për një të varme desh u mbyta”.

hereafter release
Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Nastradini dhe çelsat

Mar 19, 2009 Author: hecto | Filed under: Nastradini

Nastradini po punonte tokën, ndërkohë që i vjen një bashkëfshatar me urgjencë dhe i thotë :
– Vrap efendi , se po të digjet shtëpia .
– Punë e madhe, ia kthen Nastradini, çelsat i kam me vete…

watch full version of the i spit on your grave online
Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Nastradini puth vajzen e mbretit

Mar 19, 2009 Author: hecto | Filed under: Nastradini

Ishte njëher Nastradini dhe kalaoi përpara pallatit të Mbretit
Aty te ballkoni pa vajzen e mbretit dhe e puthi nga larg me dorë.
Vajza u inatos dhe shkoi të i jati dhe i tha se çfarë kishte ndodhur.

Mbreti thërret ushtrinë dhe ndjek Nastradinin nga mbrapa.

Nastradini e kuptoi dhe shkon shpejt ne pyll.
Ndes një zjarr dhe hypen lartë ne pemë.
Vjen mbreti dhe e pyet “çbën atje lartë o Nastradin”?

legal true grit movie download

“Ja ziej fasule i tha”, “po zihen aq lart fasulet”.
“Po dhe unë  a  ta Putha vajzan aq larg”?

Mbreti ngeli pa fjalë dhe iku.

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Nastradini me gomarin në qytet

Mar 19, 2009 Author: hecto | Filed under: Nastradini

Shkoj një dite Nastradini me gomarin në qytet, dhe duke ecur nëpër qytet humb gomarin, kërko e kërko erdhi nata dhe nuk e gjeti, pastaj shkoi të flinte në hotel , kur vajti ne hotel nuk po gjente rehati dhe u fut nën krevat, pas pak vjen një qift te rinjësh dhe futet ne dhomë. I thotë djaloshi gocës,”në sytë e tu unë shikoi gjith botën. Nastradini me te dëgjuar këtë fjale del nga poshtë krevatit dhe i thotë,“te lutem po gomarin tim a e shikon kund “?

full movie download
Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Nastradini në treg

Mar 19, 2009 Author: hecto | Filed under: Nastradini

Vajti Nastradini në treg për të blere vezë.

– Më falni sa është kokrra – 10 lek

– po këto te thyerat – 6 lek

A po mi then nja 30 kokrra?

gantzs

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Shkoi Nastradini në parajsë

Mar 15, 2009 Author: hecto | Filed under: Nastradini

Shkoi Nastradini në parajsë dhe po shikonte nëpër mure disa ore e pyeti engjellin-pse jane këto orë në parajsë?-më to masim korrupsionin nëpër botë.Shikon Nastradini orën e Italis levizte pak,shikonte orën e Amerikes akoma më shume,i pa të gjitha orët me rradhe por ate të Shqiperisë nuk e gjeti,pyeti engjellin-ku ndodhët ora e Shqiperise?– “E ka marrë zoti për ventilator”.


Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Nastradini baba i gomëreve

Mar 15, 2009 Author: hecto | Filed under: Nastradini

Disa të rinjë panë Nastradinin që ishte mbështetur tek stalla e gomërve dhe donin ta tallnin.

Njeri më i shkathet i thotë:-“Ku je o Nastradin,baba i gomerve”.

Nastradini i përgjigjët:-“Po ti mor bir pse pake dalë prej stalle”?.

Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg

Nastradinit i vodhen deren

Mar 15, 2009 Author: hecto | Filed under: Nastradini

Një herë nastradinit i vodhen derën e shtëpise,ai shkoj tek xhami dhe ja mori derën xhamis,roja e pyeti:ku po e çon deren?
Nastradini ju përgjigj.”Ju thoni se allahu din gjithçka, kur të më thotë se kush e vodhi derën e shtëpis time do e kthej derën e xhamis”.

the dilemma online divx
Postoni këtë barcaletë:
 • Postoje tek Kapsit
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Postoje tek Votoje
 • Postoje tek Lexoje
 • Postoje tek LajmeWeb
 • Facebook
 • Technorati
 • Digg
Gezuar.com on Facebook